Przedszkolny konkurs kolęd i pastorałek

Środowe przedpołudnie wypełniło się cudownym brzmieniem bożonarodzeniowych utworów, a wszystko za sprawą przedszkolnego „Konkursu Kolęd i Pastorałek”.

Wszystkie grupy spotkały się na sali gimnastycznej, aby podziwiać występy wokalne przedszkolaków, które przygotowane zostały pod czujnym okiem rodziców w domu.

W konkursie udział wzięło 7 dzieci, każde z nich otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominek. Nie zabrakło oczywiście miejsc na podium i nagród za wyśpiewanie miejsc głównych:

I miejsce zajęła Hania Wołczyk z gr V „Misie” wykonując przecudownie utwór „Narodził się w szopie”

II miejsce przypadło Madzi Kościak z gr IV „Sówki” za anielskie wykonanie utworu „Pastuszek Bosy”

III miejsce , wzruszając wszystkich obecnych i śpiewając w swoim ojczystym języku, zajął Maksym Lazurenko z gr V „Misie”, wykonując ukraiński utwór „Szczedryk”.

Ponad to w świąteczny nastrój wszystkich zgromadzonych wprowadzili:
- Karolinka Rygiewicz z gr II „Żabki” śpiewając „Kolędę o zwierzętach”
- Filip Laskowski z gr II „Żabki” wykonując utwór „Narodził się w szopie”
- Marysia Maciak z gr V „Misie” z pastorałką „Świeć gwiazdeczko”
- Kubuś Koszil z gr III „Pszczółki” śpiewając „ Był pastuszek bosy”

Tegoroczne kolędowanie było szczególne, bo patronował nam św. Franciszek, który jak wiemy wszystkie zwierzęta traktował jak swoje siostry i braci. Takie też było zadanie konkursowe, aby wyśpiewać te utwory bożonarodzeniowe w których mowa jest o zwierzętach witających nowonarodzone Dzieciątko Jezus.

Całość naszego spotkania umiliła swoją piękną grą na instrumencie absolwentka naszego przedszkola – Zuzia Kaptur, która przygotowała dla przedszkolaków kilka zagadek muzycznych oraz stworzyła akompaniament do naszego wspólnego kolędowania.

Występ Hani

Występ Madzi