spotkanie z Panem Poetą

W poniedziałkowy poranek dzieci sześcioletnie z gr IV „Sówki” oraz dzieci z gr II „Żabki” wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie na spotkanie literackie z autorem książek dla dzieci – Panem Poetą. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem wpatrywały się w pacynkę, która opowiadała swoją bajkę zmienionym głosem autora. Z dużym zaangażowaniem dzieci włączały się we wszystkie zabawy aranżowane wokół morału płynącego z każdej historii Pana Poety. Działo się naprawdę wiele… morze balonów, kolorowe okulary, barwne piórka, mieniące się rakiety… Przedszkolaki doskonale bawiły się przy zabawach literacko-teatralnych. Na zakończenie chętne dzieci mogły zakupić książkę ze specjalną dedykacją. Takowa książka trafiła również do przedszkolnej biblioteki, aby mogła cieszyć i radować dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Z całą pewnością spotkanie z autorem książek dla dzieci i tak ciekawe formy przedstawienia treści literackich rozwiną wyobraźnię najmłodszych i rozbudzą zainteresowania czytelnicze.