Tydzień misyjny w Przedszkolu Sióstr Augustianek w Bielawie

Ostatni tydzień października  upływa pod znakiem troski o misyjną działalność Kościoła. Wiele osób tak duchownych jak i świeckich opuszcza swoje ojczyste kraje, by nieść Boga w odległe strony świata. Ale ci ludzie nie mogliby skutecznie pomagać tubylcom bez naszej pomocy. Wsparci naszymi datkami budują studnie, ośrodki zdrowia, szpitale, domy dziecka, kościoły i inne potrzebne placówki. Także społeczność naszego przedszkola włącza się w ta dobroczynną działalność.

W poniedziałek mamusie naszych przedszkolaków przyniosły smakowite ciasta, które we wtorek zostały sprzedane. Także kwiaty doniczkowe wyhodowane w przedszkolu zasiliły misyjny fundusz. W środę gościła u na s. Ancilla Wiśniewska misjonarka posługująca w Afryce w Tanzanii i w Ameryce Południowej w Paragwaju. Siostra przywiozła trochę rekwizytów, kolorowych chust, zasłon używanych w tych egzotycznych krajach, sama przystroiła się w suknię z Tanzanii. Opowiadała o życiu ludzi tam mieszkających, ilustrując opowiadanie zdjęciami i filmikami, co jeszcze bardziej przyciągało uwagę dzieci.  Kolejne dni tygodnia misyjnego to loteria fantowa. Dzieci wyciągały  losy i wygrywały ciekawe upominki i gadżety. Tym wszystkim wydarzeniom towarzyszyła codzienna modlitwa w intencji misjonarzy na całym świecie.

W imieniu całej społeczności przedszkolnej; dzieci, nauczycieli, pracowników przedszkola,  bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom i  wszystkim Państwu, za zaangażowanie w  wielkie dzieło misyjne Kościoła. Bóg zapłać i Szczęść Boże.