wycieczka „Sówek” i „Pszczółek”

W piątek, 17 listopada dzieci z grupy Sówki i Pszczółki wybrały się z wizytą do zagrody edukacyjnej Ostoja nad Młynówką w Mościsku. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach kucharskich - samodzielnie ulepiły przepyszne pierogi z jabłkiem, które później że smakiem zjedliśmy. W gospodarstwie nie brakuje zwierząt, które trzeba nakarmić, dlatego dzieci ochoczo zabrały się do przebierania ziaren, które posłużyły do wykonania pokarmu dla kóz, odwiedzili również króliki, chomiki i świnki morskie, które karmili marchewkami. Największą atrakcją okazała się przejażdżka specjalnie do tego przeznaczoną przyczepą, którą ciągnął traktor. Nie była to jednak zwykła podróż, ponieważ dojechaliśmy na pole kukurydzy, a za zadanie mieliśmy znaleźć po dwie kolby. Po powrocie do gospodarstwa, przedszkolaki musiały oskubać kukurydzę, a następnie panie przygotowały pyszny popcorn. Był czas na pracę, ale również na zabawę. To był miło, ale także pracowicie spędzony czas, z chęcią odwiedzimy to miejsce ponownie.