DZIEŃ ZIEMI

W dniu dzisiejszym  (19.04.2023) cała społeczność przedszkola zgromadziła się na sali gimnastycznej aby świętować Dzień Ziemi. Prowadzone działania oraz obejrzenie prezentacji przygotowanej przez panie nauczycielki pokazały przedszkolakom  piękno  naszej planety, jak i jej zagrożenia. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku. Następnym zadaniem dla dzieci była segregacja śmieci. Po wykonanym zadania, każda z grup przedstawiła swoje zawołanie dla naszej Matki Ziemi. Panie zaprosiły wszystkie przedszkolaki do wspólnego wykonania piosenki „Kartki z kalendarza”, którą przygotowały na ten wyjątkowy dzień. Kolejnym punktem była zabawa dydaktyczna – historyjka obrazkowa, oraz wysłuchanie odgłosów Ziemi. Wiele radości dzieciom sprawiła zabawa ruchowa wyścigi rzędów „Toksyczne odpady”.

Ostatnim punktem naszych działań było złożenie przysięgi dla naszej Planety Ziemi – Dziś ekologia – modne słowo. Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową. Jej przyjaciółmi się ogłaszamy i szanować przyrodę – PRZYRZEKAMY!