CZAS ROZWINĄĆ SKRZYDŁA!

To myśl przewodnia uroczystości pożegnania przedszkola przez najstarsze dzieci, absolwentów placówki,  które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej.

16 czerwca w piątkowe popołudnie 2023 roku, do kinoteatru MOKiS przybyli zaproszeni goście, Rodzice i Rodziny naszych starszaków „Misiów” i „Sówek”, aby jeszcze raz spojrzeć na przebyte lata w przedszkolu, zaprezentować swoje umiejętności i wyrazić wdzięczność rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola, dzięki którym dziecko dorosło do podjęcia nauki w szkole. Po przywitaniu przez siostry przybyłych gości: Rodzin dzieci, s. Dyrektor, nauczycieli,  pracowników przedszkola i głównych bohaterów uroczystości czyli dzieci, rozpoczęła się część artystyczna.

„Poloneza czas zacząć”, ten piękny narodowy taniec, wykonany przez wszystkie dzieci był wspólnym  początkiem  programu. Następnie dzieci z grupy „Misiów” pod kierunkiem Siostry Dolores  i p. Kamili Łomnickiej prezentowały swoje umiejętności taneczne i recytatorskie, nie zabrakło piosenek i pięknej prezentacji dla zebranej publiczności. Starszaki z mieszanej z 5 latkami grupy „Sówek” liczą 12 osób,  wykonały one humorystyczne skecze i scenki wyrażające chęć pozostania nadal w przedszkolu, by dalej cieszyć się dzieciństwem, jednak rozsądek zwyciężył, by podjąć naukę w szkole. Po tańcu „Poszło dziewczę po ziele”, obie grupy zaśpiewały piosenkę „Dzisiaj żegnamy przedszkole, przyjaciół siostry i panie, …..już nadszedł czas, zaraz się rozstaniemy, żegnamy was, bardzo tęsknić będziemy…”.   Dzieci i p. Danuta Bochen – Tracz w imieniu społeczności przedszkola wyraziły słowa uznania i podziękowania dla s. Dyrektor, za jej serdeczną i kompetentną troskę w organizacji całej placówki przedszkola.
S. Józefa w swoim przedłożeniu przedstawiała i dziękowała  nauczycielom  i pracownikom przedszkola. Gromkie oklaski publiczności potwierdzały słowa Siostry. Ogromną radość sprawiły dzieciom pożegnalne niespodzianki - prezenty. Każde dziecko było wywoływane na środek sceny i błogosławione znakiem krzyża na czole oraz wręczeniem upominku. Dzieci klaskaniem i tupaniem wyrażały swoje radosne emocje. Zwieńczeniem spotkania były życzenia dla starszaków, by z odwagą podejmowały nowe szkolne obowiązki i były dumą i radością dla najbliższych i Ojczyzny.  Kochane sześciolatki „ Szczęść Boże na szkolne lata”.