Dzień niepodległości

Świętowanie Dnia Niepodległości przebiegło niezwykle uroczyście. Dzieci z wszystkich grup przygotowywały się do tego wydarzenia poprzez ciekawe zajęcia o naszej Ojczyźnie, naukę piosenek i wierszy, przygotowanie teatralnych scenek, wykonywanie tematycznych dekoracji i inne drobne, ale ważne zabiegi.

Spotkanie poprowadziła s. Renata, angażując dzieci do odgrywania mini scenek przybliżających historię wyzwolenia Polski, po czym nastąpiła prezentacja potencjału artystycznego kolejnych grup.

Najmłodsze „Jagódki” dzielnie stanęły na scenie deklamując wiersz „Polska oczami dziecka” i wyśpiewując piosenkę „Jestem Polakiem”. „Słoneczka” donośnie i radośnie oświadczyły śpiewając „Kocham cię, Polsko”. Następnie na scenę dziarskim żołnierskim krokiem wmaszerowały dwa szeregi – nasze „Żabki” które wypełniły salę donośnym śpiewem „Flaga biało-czerwona”.

Zmieniła się sceneria i „Sówki” przeniosły nas na Wawelskie Wzgórze, przekonująco odgrywając legendę o Wawelskim Smoku, rozweselając publiczność zwycięstwem Szewczyka. Za sprawą „Pszczółek” przenieśliśmy się w odległe czasy do początków naszego państwa, oglądając piękną legendę o „Lechu, Czechu i Rusie”.

Tak nadeszła godzina 11.11 i włączyliśmy się w ogólnopolskie śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” a także oddaliśmy naszą Ojczyznę pod opiekę Matki Bożej Królowej Polski.

To były wspaniałe i wzruszające chwile. Ufamy, że zapadną one w umysły i serca naszych milusińskich a także umocnią ich poczucie przynależności do naszego narodu.