Dzień Papieski

W bieżącym  roku w przedszkolu patronuje nam Święty Jan Paweł. Dzień szczególnie Mu poświęcony – 23 DZIEŃ PAPIESKI -  świętowaliśmy bardzo uroczyście.

Od początku roku poznajemy wybrane wydarzenia z życia Karola Wojtyły, uczymy się radosnych piosenek, przygotowaliśmy specjalne niespodzianki do domu – ozdobione portrety Papieża,… A dziś 16 X w 45 rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową, w uroczystym pochodzie z papieskimi chorągiewkami, balonikami i w żółtych strojach z radosnym śpiewem na ustach przemaszerowaliśmy pod pomnik papieski, by po złożeniu kwiatów i zapalonych zniczy wyśpiewać modlitwę wdzięczności i prośby: „Santo Subito”, „Jezu, ufam Tobie”, „Pan jest Pasterzem moim”, „Jesteś radością mojego życia” i szczególnie polecić prośbę o nowych kapłanów przez „Pozdrowienie Anielskie”.

Wykorzystując czas na słoneczny, jesienny już spacer dzieliliśmy się swoją radością, rozdając chorągiewki i baloniki spotykanym przechodniom, by i oni podziękowali Panu Bogu za Świętego naszego Rodaka.

Uczestnicy konkursu „Święty Jan Paweł II i moja rodzina” zostali przedstawieni społeczności przedszkolnej, nagrodzeni brawami i niespodziankami, a wszyscy posmakowali „papieskich kremówek”.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy ofiarowali kwiaty i znicze, by uczcić pamięć Świętego Papieża Polaka. Bóg zapłać!