Jasełka

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w rodzinnym gronie. W dobrym przeżyciu Świąt Narodzenia Pana pomaga świadome pielęgnowanie zwyczajów świątecznych, a jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Narodzeniu Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni, dzieci uczyły się kolęd, pastorałek, tekstów i inscenizacji.

W dniu 20 grudnia w kinoteatrze MOKiS-u odbyło się przedstawienie dla rodzin naszych przedszkolaków i zaproszonych gości. Wspólnie z nami te uroczyste chwile przeżywali Matka Generalna Stella Szczepkowska, Siostra Marcela Omyła, ksiądz Prałat Stanisław Chomiak, pani dyrektor MZPO Ewa Kowalik oraz przedstawiciele instytucji oświatowych, samorządowych i firm współpracujących z naszym przedszkolem. Dziękujemy, że odpowiedzieli Państwo na nasze zaproszenie.

Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne, a świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci i bożonarodzeniowa dekoracja sceny. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zamieniły się w Najświętszą Rodzinę, aniołki, gwiazdki, pasterzy, zwierzątka, które jako pierwsze przywitały Boże Dziecię oraz króli, przenosząc wszystkich obecnych w czas sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z zaangażowaniem odtwarzali powierzone im role, a także prezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie i  taneczne. Wszystkim przedszkolakom należą się pochwały, za trud włożony w przygotowanie się do tego wyjątkowego przedstawienia.

Po zakończeniu występu, dzieci w imieniu całej społeczności Przedszkolnej złożyły wszystkim przybyłym życzenia, a zaproszonym gościom wręczyły pamiątkowe upominki.

Matka Generalna dziękując za piękny występ przekazała grupom słodkie podziękowanie, a ksiądz Prałat składając zebranym życzenia, zachęcił do religijnego przeżywania Świat i udzielił kapłańskiego błogosławieństwa.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku !!!