Kolędowanie ze szkołą fortepianu „d-moll” Pani Doroty Mól

We wtorek 16.01.2024r w Przedszkolu Sióstr Augustianek w Bielawie odbył się koncert kolędowy w wykonaniu uczniów szkoły fortepianu „d-moll” Pani Doroty Mól.

Szkołę reprezentowało 6 uczennic: Zuzanna Kaptur, Hanna Chawluk, Zuzanna Gałan, Magdalena Tokarska, Ola Ancybus oraz Aleksandra Zadykowicz.

Podczas koncertu dzieci wraz z opiekunami i Siostrą Dyrektor wysłuchały kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych wykonywanych solo oraz w duetach. A wśród nich m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Jezusa narodzonego”, „ Przylecieli Aniołkowie”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna panna”, „Świeć gwiazdeczko”.

Po pierwszych dźwiękach znajomej melodii, dzieci spontanicznie zaczynały śpiewać, gestykulować i tańczyć – co było dla nas bardzo miłym akcentem.

Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Dzwonią dzwonki”.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz słodki upominek !

Relacjonowała Zuzanna Kaptur.