Msza św. 19 stycznia 2024r.

Dzień Babci i Dziadka to uroczystość rodzinna, bo to oni jakże często są opiekunami i nauczycielami najmłodszego pokolenia. W naszym przedszkolu doceniamy ich wkład w troskę o dzieci. Już odbyły się w grupach urocze spotkania maluchów z Seniorami, a w miniony piątek 19 stycznia miała miejsce Msza św.  w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny  w intencji Babć i Dziadków.  Dzieci nauczyły się wielu kolęd i życzeń, które wyśpiewały przy akompaniamencie gitary i Pani Anny Lutz. Mszę św. celebrował ks. Proboszcz Stanisław Chomiak, który serdecznie przywitał wszystkich zebranych i dzieci, którzy mimo zimna i ferii przyszli do kościoła. Dzieci z grupy „Żabek” pięknie powiedziały wezwania modlitwy wiernych, a starszaki przygotowały procesję z darami z komentarzem. Niesiono chleb dla potrzebujących, owoce i dary eucharystyczne. Po Mszy św. dzieci wystąpiły z  małym koncertem kolęd i życzeniami dla Babć i Dziadków. Każdy uczestnik Mszy św. otrzymał prezencik w postaci kolorowej filiżanki z torebką pysznej herbatki. Tym miłym akcentem zakończono modlitewne spotkanie w intencji Seniorów naszych rodzin.