Niebiańska Spartakiada

Dzieci z najstarszych grup z przedszkoli katolickich Powiatu Dzierżoniowskiego – Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek im. Św. Dominika Savio w Dzierżoniowie oraz Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek zostały zaproszone  do udziału w Niebiańskiej Spartakiadzie organizowanej na boisku przy Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek w Pieszycach. Nasze przedszkole reprezentowały Misie i część grupy Sówek.

Po obfitym śniadaniu przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wyruszyły autobusem nr 60 do Pieszyc. Trafiliśmy na przygotowane do rozgrywek boisko, gdzie wszyscy uczestnicy zostali serdecznie powitani przez Siostrę Krystynę i Pana Michała. Po gromkich okrzykach radości i mocnych brawach nastąpił świetny moment integracji – wspólne zabawy na zielonym rozległym placu do biegania, skakania, huśtania i wielu innych działań.

Taneczna rozgrzewka przy piosence „Góry do góry” dodała wszystkim energii, by sprostać przygotowanym różnorodnym konkurencjom. A były to: ‘Taczki”, „Worki”, „Ringo”, „Tunel”, „Dysk”, „Jelonek”, „Gąsienica”, „Wieża”, „Oczko”. Zadania wzbudziły wiele emocji i cieszyły się zainteresowaniem dzieci.

Po wzmocnieniu sił zdrową jabłkowo – bananową przekąską nastąpiło uroczyste podsumowanie całego przedsięwzięcia, podziękowanie organizatorom i sobie nawzajem oraz podniosła chwila - dekorowanie uczestników pamiątkowymi medalami, obdarowywanie słodkościami dla zregenerowania sił. Każdy z uczestników otrzymał również czerwony balonik z nadrukiem: UKS Siódemka Bielawa. Na zielonej trawce przy bezchmurnym niebie bardzo smakowały wszystkim pierogi – wyśmienite!

Rozradowani, dzieląc się uśmiechem i wrażeniami z innymi pasażerami autobusu wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola. To były wyjątkowe przeżycia i bardzo udany dzień. Dziękujemy Panu Bogu za słoneczną pogodę, a gościnnym Siostrom Salezjankom za wspaniała inicjatywę i serdeczne przyjęcie.