„ŻABKI” i „MISIE” Z WIZYTĄ W SZKOLE LEŚNEJ W BIELAWIE

Dnia 10.05.2023 dzieci z grupy „Żabki” i „Misie” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Leśnej w Bielawie – Międzynarodowego Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy miło przywitani przez pana Józefa, koordynatora obiektu. Pierwszym punktem spotkania były zajęcia w budynku szkoły i oglądanie filmu edukacyjnego na temat pszczół. Po seansie pan Józef poprowadził zajęcia tematyczne z zakresu edukacji ekologicznej  i ochrony środowiska. Opowiadał o życiu i zwyczajach leśnych zwierząt. Dzieci miały możliwość podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami i w trakcie pogadanki zadawać pytania prowadzącemu. Potem przyszedł czas na zjedzenie drugiego śniadania. Kolejnym punktem wizyty były zajęcia dydaktyczne w plenerze. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami udały się lasem do „Pasieki Pod Lasem”. Pan Czesław, właściciel pasieki, w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiadał nam o zawodzie pszczelarza. Odkrywaliśmy wspólnie tajemnice pszczelej rodziny, a na koniec rozpoznawaliśmy pszczele dary. Po powrocie z pasieki był czas na zabawy badawcze w terenie. Dzieci za pomocą specjalnych „łapek” mogły samodzielnie złapać i obserwować owady, a za pomocą słuchawek posłuchać ich odgłosów. Po pełnych wrażeń doświadczeniach i zabawach przyszedł czas na pieczenie kiełbasek oraz swobodne zabawy ruchowe w terenie. Po regeneracyjnym posiłku ruszyliśmy do autokaru, którym bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola. Dzięki uczestnictwu w zajęciach dzieci mogły doświadczyć i zaobserwować wiele zjawisk przyrodniczych. Wszystko to buduje poczucie więzi z naturalnym otoczeniem oraz kształtuje świadomość dzieci w zakresie poszanowania środowiska naturalnego. Wizyta w Szkole Leśnej na długo zostanie w naszej pamięci. Dziękujemy panu Józefowi i panu Czesławowi za przekazanie wiedzy w bardzo ciekawy sposób i zorganizowanie fantastycznych zajęć dla przedszkolaków.