Oczekiwany Gość – św. Mikołaj

„Co za radość - taki gość, dzyń, dzyń dzwoni dzwoneczkami i ma worek z prezentami”…. Już od kilku dni w główkach dzieci jedna myśl „Kiedy przyjdzie św. Mikołaj.”?  W przeddzień Jego wizyty w każdej sali został ustawiony okazały tron dla Gościa odpowiednio przystrojony. Wreszcie nadszedł upragniony dzień. Od samego rana  w grupach atmosfera uroczystego oczekiwania. Św. Mikołaj ubrany w biskupie szaty najpierw poszedł do „Jagódek” najmłodszej grupy. Przyniósł ze sobą ogromny kosz z prezentami. Każde dziecko z drżeniem serca oczekiwało kiedy Święty wręczy prezent i bez lęku odbierało swój podarek.
Św. Mikołaj odwiedził po kolei wszystkie grupy. Był u „Słoneczek”, „Żabek”, „Sówek” i „Pszczółek”. Każda grupa witała Dostojnego Gościa piosenką, często ilustrowaną gestem lub tanecznym krokiem, a po otrzymaniu podarku wszyscy pamiętali o czarodziejskim słowie „dziękuję”.  Św. Mikołaj oprócz indywidualnych podarków zostawił dla każdej grupy osobny prezent, który dzieci wspólnie otwierały i zaraz wykorzystały do zabawy. Cały dzień pełen wrażeń, to opowiadanie, jak wyglądał święty i że uczy nas dobroci.
Dziękujemy Mu, że o nas pamiętał i dotarł na czas z prezentami. Mikołaj w przedszkolu to przeżycie na całe życie. Ta atmosfera dziecięcej wiary i radości, a także staranie się o dobre uczynki zostawia trwały ślad w życiu, do którego jako dorośli z nostalgią wracamy.