Warsztaty zoologiczne

W środę 29 listopada w przedszkolu dzieci miały nietypowych gości – uczestniczyły w warsztatach zoologicznych, których bohaterami były gady. Dzieci poznały zwyczaje i środowisko życia Węża Zbożowego oraz jaszczurki Agamy Brodatej.  Oprócz całej masy wiadomości i ciekawostek na temat tych zwierząt, przedszkolaki mogły je wziąć na ręce, pogłaskać a nawet przytulić, bo jak się okazuje te z pozoru mało przyjemne stworzenia są całkiem sympatyczne i przyjaźnie nastawione do człowieka. Pan, który opiekuje się tymi zwierzątkami, przeprowadził również pogadankę, dotyczącą zasad bezpieczeństwa w przypadku spotkania ze zwierzętami dziko żyjącymi i nie oswojonymi.
Dzisiejsze warsztaty były okazją do poszerzenia przyrodniczej wiedzy dzieci, co z całą pewnością się udało, a dodatkowo sprawiło przedszkolakom sporo radości.