Spartakiada Bielawskich Przedszkoli

Na początku czerwca dzieci z gr II „Żabki”, z dumą reprezentując swoje przedszkole, wzięły udział   w „Spartakiadzie Bielawskich Przedszkoli”, która odbyła się na Campingu Sudety nad Jeziorem Bielawskim.

Pełne energii i dobrego humoru, w koszulkach z logo Przedszkola Sióstr Augustianek, po zawierzeniu się w opiekę, Anioła Stróża przedszkolaki wyruszyły pieszo w  niekrótką drogę, aby na czas dotrzeć w miejsce spotkania z dziećmi z kilku innych przedszkoli.

Nad Jeziorem czekały już przygotowane przez organizatorów konkurencje sportowe. Po zaprezentowaniu swoje hasła bojowego: „Skacze Żabka tu i tam, sport uwielbia! – mówię Wam”, nasze przedszkolaki dzielnie pokonywały kolejne stacje. Świetnie sobie radziły, nie tylko indywidualnie ale również grupowo, dopingując przy tym każdego ze swoich rówieśników z grupy. Mimo licznych zmagań utrudnianych przez rażące słońce, ale i podmuchy wiatru, „Żabki” wykonały wszystkie zadania oraz ćwiczenia, zdobywając za każde z nich kopertę, z ukrytą w środki sylabą hasła finałowego.

Na zakończenie wspólnie ułożyliśmy hasło finałowe – „Każde dziecko Ci to powie, sport to zdrowie!”,     a przyklejone na duży brystol stało się uwieńczeniem naszego udziału w „Spartakiadzie”, za co każde dziecko otrzymało medal oraz zaproszenie na pyszne lody, słodkie pączki, a dla ochłody oczywiście najzdrowszą wodę mineralną. Do przedszkola zaś przynieśliśmy wygrany zestaw do zabaw sportowych, a w nim: piłkę, zestaw do badmintona, piłkę do skakania, tarczę z rzutkami na rzepy.

Niewątpliwie był to dla naszych „Żabek” bardzo miło i aktywnie spędzony czas. Mimo, iż były najmłodszą startującą drużyną ze wszystkich bielawskich przedszkoli, to zaprezentowały się wspaniale.  Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a pozostałym drużynom za wspólną zabawę.