Spotkanie ze Strażą Miejską

We wtorek 25.04.2023 dzieci z gr I „Słoneczka”, gr II „Żabki” oraz gr V „Misie” uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym prowadzonym przez funkcjonariusza Straży Miejskiej w Bielawie.

Pani Lucyna Kowalczyk opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz obowiązkach jakie pełni. Kolejną częścią zajęć były ćwiczenia związane z bezpiecznym przejściem przez jezdnię. Dzieci utrwaliły zasady poruszania się przy ruchliwych ulicach oraz prawidłowy sposób przekraczania jezdni wykorzystując sygnalizację świetlną znajdującą się przy przejściach dla pieszych. Następnym tematem naszych rozmów z Panią Strażnik było odpowiednie zachowanie w sytuacji napotkania na swojej drodze psa. Dzieci z całą pewnością będą teraz już dużo ostrożniejsze w kontakcie z czworonożnymi, bo wiedzą, że może to się skończyć nieprzyjemnościami. W trakcie spotkania p. Lucyna uczuliła również dzieci na kontakty z osobami obcymi oraz niebezpieczeństwem, jakie stwarza oddalenie się od rodziców, czy też przyjęcie słodkiego upominku od nieznajomego.

Dzisiejsze spotkanie poruszyło bardzo istotne kwestie związane z bezpieczeństwem najmłodszych, co zapewne dla nich samych stanie się cennym źródłem wiedzy i świadomości tego, jak zadbać o siebie w trakcie zabaw w parku, na boisku czy placu zabaw.