„Sprzątamy dla Polski”

Włączamy się w Akcję – Sprzątamy dla Polski 2023

W piątek 21 kwietnia 2023 odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego. Akcja polegała na grupowym, zorganizowanym oczyszczaniu terenów zielonych z niepożądanych śmieci oraz odpadów. Dzieci z naszego przedszkola wyposażone w jednorazowe rękawiczki i worki wyruszyły w różne miejsca w  okolicach Przedszkola, by odsłonić piękną zieleń i przypomnieć sobie i mieszkańcom Bielawy, że w czystym mieście żyje się przyjemniej. Przedszkolaki pracowicie i ochoczo zbierały różne porzucone odpady i napełniły sporo worków na śmieci.

Mamy nadzieję, że tego typu akcje zmienią naszą mentalność i działania „akcyjne” przerodzą się w stałą troskę i odpowiedzialność za tak cudowne Boże dary.