Święto Pluszowego Misia

W ramach obchodów Światowego Dnia Misia 22 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w zabawach z misiem. W tym dniu wychowawczynie grupy „Słoneczek” zorganizowały dla dzieci wiele atrakcji misiowych. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia swojego pluszowego przyjaciela i poznania historii powstania pluszowego misia oraz wysłuchania ciekawostek z życia misiów. Po zapoznaniu się z historią święta dzieci aktywnie uczestniczyły w następujących zabawach: „Gimnastyka z pandą”,” Nakarm misia” i „Niedźwiedzie łapy”. W przerwach pomiędzy zabawami dzieci utrwalały rymowankę logopedyczną – „Miś i miód”. Następnie przedszkolaczki z uwagą obejrzały bajkę o „Misiu Uszatku” i potrzebie robienia zapasów na zimę. W tym dniu wszystkie dzieci świetnie się bawiły, ale najwięcej radości sprawił im konkurs pt. „Wyjadanie miodku”.

Na zakończenie obchodów Światowego Dnia Misia Pluszowego wszystkie grupy otrzymały dyplomy przyjaciela misia i misiowy poczęstunek. Wiele uśmiechów na twarzach dzieci wywołała fotobudka ze znanym misiem Paddingtonem. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.