Imieniny Matki Katarzyny z Kłobucka

W dniu 24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy imieniny Patronki Matki Katarzyny  z Kłobucka. Dzieci zostały zaproszone do klasztoru Sióstr Augustianek, gdzie odwiedziły klasztorną kaplicę i przywitały Pana Jezusa. Siostra Dyrektor na wstępie zapytała dzieci, czym różni się ich dom od domu dzieci. Przybliżyła przedszkolakom znaczenie symboli kultu religijnego. Odbyła się również modlitwa dziękczynna oraz wspólny śpiew. W dalszej części Siostra przybliżyła historię obrazu Świętego Augustyna – Patrona Zgromadzenia, znajdującego się w klasztornej kaplicy. Następnie nasze świętowanie przeniosło się do refektarza, gdzie przygotowywane i spożywane są posiłki dla Sióstr.  W tym miejscu dzieci spożywały pyszne i własnoręcznie przygotowane przez Siostrę Katarzynę słodkości. Po wspólnej modlitwie i pożegnaniu przedszkolaki wróciły do przedszkola zadowolone i uśmiechnięte, ale także pod ogromnym wrażeniem miejsca, w którym mieszkają Siostry wraz z Panem Jezusem.