Wesołe przygody Mieszka

W dniu 13 marca 2024r. wszystkie przedszkolne grupy obejrzały przedstawienie, z którym zawitał do nas z Trzebini Teatr “Blaszany Bębenek”, aby zaprezentować dzieciom przedstawienie pt. “Przygody Mieszka I”-spektakl, który w wesoły oraz przystępny dla najmłodszych widzów sposób ukazuje, jak wyglądał początek naszego państwa. Jest to historia Siemomysła – władcy Polan, który oddaje swoją władzę synowi Mieszkowi. Ten pragnie zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy, aby mogło powstać wielkie państwo, jednak według starych legend za mokradłami istnieje naród, którym rządzi okrutny władca i który może w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyła swojego Giermka aby poznał, jakie zamiary ma okrutny władca. Wtedy splot zabawnych zdarzeń sprawia, że Mieszko dzięki swojemu pomocnikowi osiąga cel i tworzy Państwo Polan.

W przedstawieniu wykorzystano zmieniającą się kurtynę imitującą różne pomieszczenia,  zaśpiewane na żywo piosenki oraz taniec i zabawy z aktorami. Przedszkolaki miały okazję wejść w rolę widza oraz obserwować pracę aktorów. Dużą frajdą dla przedszkolaków była możliwość aktywnego uczestnictwa
w przedstawieniu i nauka historii poprzez zabawę.