Wycieczka do Marianówka

Grupa „Słoneczka”i „Żabki” z Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Bielawie w dniu 09.10.2023 uczestniczyła w warsztatach pt. „Dary jesieni” w Zagrodzie Edukacyjnej Marianówek w Dobrocinie. Przedszkolaki zapoznały się z darami jesieni, przede wszystkim z tym, co oferuje nam sad i ogród warzywny oraz wykonanymi z nich przetworami. Wspólnie uczestniczyły w warsztatach wykonując „jabłecznikowy salceson”- sami kroili jabłka, dodawali poszczególne składniki i ucierali ciasto w makutrze. Gdy placek piekł się w piekarniku dzieci zapoznały się ze zwierzętami zamieszkującymi gospodarstwo takim jak: konie, lamy, kozy, świnka, osiołki oraz kury z kogutem, kaczki i gęsi. Po nakarmieniu zwierząt przedszkolaki udały się na pyszną kiełbaskę z chlebkiem i herbatą oraz ciasto, które akurat się upiekło. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i wszystko wyśmienicie smakowało - zwłaszcza ciasto, które same przygotowały. Pychotka! Palce lizać… mniam. Wycieczka była bardzo udana…już nie możemy doczekać się kolejnej.