Żabki poznają zawód fryzjera

Końcem listopada dzieci z grupy II „Żabki” poznały kolejny zawód w ramach programu „Poznajemy Zawody”. Tym razem odwiedziliśmy salon fryzjerski „Matrix” w Bielawie.

Dzieci miały okazję przyjrzeć się wyposażeniu salonu, narzędziom wykorzystywanym w  pracy przez fryzjera, a nawet zobaczyć Panią fryzjerkę wykonującą stylizację włosów. Następnie spróbowały swoich sił i zdolności fryzjerskich – nie tylko czesały, ale również przygotowywały farbę w odpowiednich proporcjach, a następnie samodzielnie koloryzowały włosy.

Panie w salonie cierpliwie odpowiadały na wszystkie pytania naszych przedszkolaków, rozbudzając pasję do tego zawodu. Mimo, iż Żabki mają dopiero 4 lata to już padły deklaracje i ciche marzenia, że w przyszłości one również chciałyby wykonywać poznany tego dnia zawód.