Bal karnawałowy „Wśród przyjaciół Świętego Franciszka”.

Bal karnawałowy w naszym przedszkolu jest wyczekiwany przez wiele tygodni, dostarczając tym samym wiele radości. Dzień  zimowych, wspaniałych zabaw  to 8.02.2023.
Hasłem tegorocznego balu było „Wśród przyjaciół Świętego Franciszka”.
W tym dniu już od rana można było zauważyć na korytarzach przechadzające się wokół zwierzęta, od domowych kotków, po dzikie lisy. Nikt nie był w stanie wymienić wszystkich pojawiających się zwierzątek, a dzieci można było rozpoznać jedynie po głosie. Wystrój sal wprowadził nas w kolorowy świat pełen muzyki i tańców. Swoją obecnością zaskoczyła nas myszka Miki, która uczestniczyła w całym wydarzeniu. Wspólnie wzięliśmy udział w zabawach na dużej sali z przygotowaną skoczną muzyką. Były więc zabawy z kotami, jeżami, lisami, kaczkami a także pająkami czy lwami. Nie zabrakło oczywiście konkursów, w których każdy chętnie wziął udział. Różne konkurencje pozwoliły każdemu spróbować swoich możliwości na przykład taniec w parze na złożonej gazecie, bądź z balonami.
Pełni uśmiechów przeżywaliśmy  dalszą cześć karnawału, smakując pyszne przekąski: owoce, babeczki, popcorn i witaminkowe soczki. Energia dzieci i miła atmosfera spowodowała że bal zostanie nam w pamięci na długo, a przyjaciółmi Świętego Franciszka będziemy zawsze dzięki modlitwie a nie przebraniom.