Konkurs recytatorski „Co poeci ustami dzieci mówią o zwierzętach”

Dziś od rana w naszym przedszkolu było gwarnie i wesoło, a to za sprawą konkursu recytatorskiego, który odbył się tuż po śniadaniu.

Po przywitaniu się i wspólnym zaśpiewaniu piosenki o Świętym Franciszku – wielkim przyjacielu zwierząt, nasi mali artyści - a było ich aż 14 - przystąpili do prezentacji przygotowanych przez siebie wierszy.
Czas umilały nam wspólne śpiewy, zabawy i zagadki.

Recytatorzy wysoko postawili poprzeczkę. Powołane jury długo obradowało i kierując się kryteriami w zakresie opanowania tekstu, wyraźnej mowy z odpowiednią intonacją, a także przygotowania stroju i wykorzystania elementów ruchu scenicznego przyznało następujące miejsca:

I miejsceJulia Majcher za wiersz „Kot i małpa” Jeana de la Fontaine’a

I miejsce Karolina Rygiewicz za wiersz „Kotek” Juliana Tuwima

II miejsce Kinga Koryciak za wiersz „Kotek” Juliana Tuwima

Wielkie brawa należą się również pozostałym uczestnikom konkursu:
Juliance Kościak, Julci Słabczyńskiej, Marcelince Najwer, Hani Chmielewskiej,
Oliwii Jagiełce, Oli Gołębiowskiej, Natalce Mazik, Madzi Kwiecień,
Heni Skroybandzie, Natalce Słocińskiej oraz Madzi Kościak.

Słowa: Bóg zapłać! kierujemy do rodziców oraz wszystkich osób zaangażowanych w tak piękne przygotowanie dzieci do występu.
A zwycięzcom jeszcze raz GRATULUJEMY !!!