ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPIE V „MISIE”

Dnia 12.05.2023 odbyły się Zajęcia Otwarte dla Rodziców dzieci z grupy V „Misie”. Po miłym przywitaniu przyszedł czas na wspólne zabawy. Wychowawczynie przygotowały propozycje na aktywne słuchanie muzyki, uwzględniając wspomaganie procesu zdobywania umiejętności i wiadomości matematycznych. Nie zabrakło także zabaw z literami. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od „Wiosennej rozruszanki” – żywiołowego utworu, który dał szansę wykorzystać nadwyżkę energii, szczególnie przedszkolakom, które ciągle odczuwają ogromną potrzebę ruchu. Celem zajęć było uświadomienie Rodzicom naszych starszaków, że muzyka i ruch ma niesamowite znaczenie nie tylko  dla kształtowania muzykalności dzieci, ale też przyczynia się do ich ogólnego rozwoju. Dzięki przygotowanym propozycjom ćwiczeń Rodzice mieli okazję dowiedzieć się, jak utrwalamy w praktyce wybrane kompetencje matematyczne u dzieci przy zabawach muzyczno-ruchowych. Poprzez ćwiczenie uważności słuchowej utrwalaliśmy pojęcia matematyczne wysoki, średni, niski, wykonując „młynek” dłońmi, ilustrując tempo i wysokość słyszanej melodii. „Zakodowane sygnały muzyczne” to była kolejna propozycja zabawy muzyczno-ruchowej z elementami kodowania. Wspólnie maszerowaliśmy robiąc „na raz” dłuższy krok (jak w polonezie)  i wykonywaliśmy polecenia zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.   Nie mogło zabraknąć  zabawy z piosenką utrwalającą cechy i własności figur geometrycznych, do której wykorzystaliśmy gumę sensoryczną. Kolejnym punktem spotkania  były zabawy z literami i ćwiczenie z rymowankami „Samogłoski ukryte w imionach”. Zadaniem dzieci, jak i Rodziców było wykonać konkretne polecenie, gdy dana samogłoska kryła się w ich imieniu. Potem układaliśmy litery ze swoich ciał. Śmiechu i radości nie było końca. Miłym akcentem było zakończenie zajęć aktywnościami z użyciem chusty animacyjnej i wykonaniem pamiątkowego zdjęcia. Dziękujemy naszym starszakom i ich Rodzicom za udział i zaangażowanie w dzisiejsze zajęcia.