Konkurs wiedzy o Bielawie „Nasza Mała Ojczyzna”

W dniu 16 kwietnia 2024r w naszej placówce odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy o Bielawie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Bielawa z okazji 100-lecia nadania praw miejskich naszej Gminie.

Po krótkim przywitaniu i przedstawieniu 7 drużyn oraz komisji konkursowej w składzie:

• Ewa Kowalik – dyrektor Miejskiego Zarządu Placówek Oświatowych w Bielawie
  • Paulina Wojciechowska-Cudak – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie
  • Jolanta Kędzierska – pracownik działu dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie

wszyscy przystąpili do pracy. Dzieci w wielkim skupieniu wykonywały postawione przed nimi zadania oraz bardzo trafnie odpowiadały na zadawane pytania. Pierwszym zadaniem było pokolorowanie herbu Bielawy, następnie każda drużyna wylosowała kopertę z puzzlami i po ułożeniu obrazka w kilku zdaniach opowiedziała, co przedstawia ilustracja oraz co można tam robić. Kolejnym zadaniem było przebicie szpilką balonu, wysłuchanie zagadki i wskazanie obrazka na tablicy, który był rozwiązaniem. Kolejne zmagania dotyczyły znajomości legend oraz trudnych słów z nim związanych. Na sam koniec był test podsumowujący zdobytą wiedzę, a odpowiedzią na pytanie było podniesienie lizaka z odpowiednią literą wskazującą prawidłową odpowiedź.

Dzieci były świetnie przygotowane, posiadały bogatą wiedzę o swojej małej ojczyźnie, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom nauczycielkom, które wspierały dzieci w nabywaniu nowych wiadomości i utrwalaniu już tych znanych.

Komisja cierpliwie sprawdzała prace oraz uważnie słuchała wypowiedzi uczestników, rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo wyrównana, zatem szanowne jury miało dość trudne zadanie aby wyłonić zwycięzców. Po zakończonych zmaganiach, gdy dzieci wraz z opiekunami podnosili poziom energii podczas poczęstunku, komisja błyskawicznie podliczyła punkty i po chwili ogłosiła wyniki:

I miejsce – Przedszkole Niepubliczne Miś
I miejsce – Publiczne Przedszkole Sióstr Augustianek
II miejsce – Przedszkole Publiczne nr 3
II miejsce – Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
III miejsce – Niepubliczne Przedszkole Montessori
IV miejsce – Sportowe Przedszkole Niepubliczne
V miejsce – Przedszkole Publiczne nr 4

Każde dziecko oraz opiekun drużyny zostali nagrodzeni upominkiem, natomiast wszystkie drużyny w związku z tym, iż podjęły trud nauki oraz rywalizacji, zostały nagrodzone voucherem przeznaczonym dla całej grupy przedszkolnej. Wśród nagród znalazły się 2 zaproszenie na spotkanie z Panem Poetą w Bibliotece, 2 zaproszenia na zajęcia sportowe w UKS Siódemka, seans bajkowy w kinie MOKIS, zabawy w Dzieciolandii oraz wyjście do pizzerii.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy komisji konkursowej za poświęcony czas i wkład pracy, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy wiedzy!!! Tacy Bielawianie to prawdziwy skarb dla naszej małej Ojczyzny.
Do zobaczenia na następnych konkursach.

Szczęść Boże!