Ks. Kamil z wizytą duszpasterską

Hej kolęda, kolęda …

Już na początku grudnia widoczne były w naszym przedszkolu przegotowania do powitania niezwykłego gościa. Następnie społeczność przedszkolna wraz z całymi rodzinami naszych przedszkolaczków spotkała się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki aby wspólnie powitać małego Jezuska.

Zakończeniem okresu Bożonarodzeniowego jest wizyta duszpasterska, która odbyła się w naszym przedszkolu dzisiejszego poranka. Ksiądz Kamil wraz z s. Dyrektor, s. Katarzyną oraz pomocnikiem Antosiem przy radosnym śpiewie kolęd odwiedził wszystkie grupy.

Dzieci w odświętnych strojach zebrały się przy wcześniej przygotowanych stolikach nakrytych białym obrusem, na których stał krzyż i zapalone świece aby wspólnie z Księdzem odmówić modlitwę „Ojcze nasz”.  Następnie przy śpiewie kolęd i pastorałek Ksiądz Kamil pokropił wodą święconą zebranych, a także wszystkie pomieszczenia przedszkola w których przebywają dzieci. Nie zabrakło również kadzidła, które przykuło uwagę większości dzieci.

Na zakończenie wizyty każdy przedszkolak otrzymał obrazek ze Świętą Rodziną.

Dziękujemy Księdzu Kamilowi za wspólną modlitwę, poświęcony czas i oczywiście zapraszamy za rok.

Bóg zapłać!