„Misie” z wizytą w Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii

Dnia 25.05.2023 grupa V „Misie” wybrała się na dłuższy spacer w stronę ciekawego miejsca. Celem naszej wyprawy było odwiedzenie Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii w Bielawie – placówki edukacyjnej  o charakterze proekologicznym.

Starszaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach, podczas których dowiedziały się, m.in. czym jest energia, do czego jej potrzebujemy i gdzie ją możemy znaleźć. Pani Ola opowiedziała również dzieciom, jakie są możliwości pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Dzięki wyposażeniu dostępnemu w placówce mogliśmy śledzić procesy wytwarzania energii dawniej i dziś.  Po dużej dawce wiedzy przyszedł czas na swobodne zabawy w ogrodzie.

Wizyta w Centrum była doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy starszaków na temat ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola, a że pogoda sprzyjała, długi spacer był samą przyjemnością.