Spotkanie z teatrem „Przygody Mieszka”

W pewien czwartkowy poranek dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w spotkaniu z Teatrem „Blaszany Bębenek”. Dzieci obejrzały spektakl „Przygody Mieszka”, który w bardzo wesoły sposób pokazały wszystkim, jak wyglądał początek naszego państwa. Dzięki interaktywnemu charakterowi spektaklu nasze przedszkolaki mogły bezpośrednio wcielić się w historyczne postacie i pomóc Mieszkowi zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy, by mogło powstać wielkie państwo. Udało się to,  mimo licznych przeciwności, bo na swojej drodze spotkały okrutnego władcę, który robił wszystko, aby przeszkodzić temu zamierzeniu. Dzieci wraz z wysłanym przez Mieszka Giermkiem, poznały plany władcy mokradeł i znalazły rozwiązanie tej sytuacji. Mieszko dumny ze swojej „przedszkolnej armii” z powodzeniem utworzył Państwo Polan. To była niezapomniana przygoda, w trakcie której łącząc taniec, śpiew i dobrą zabawę dzieci przeniosły się w czasie i poznały ważny fragment naszej historii.