Środa Popielcowa

Środa Popielcowa jest bardzo ważnym dniem dla chrześcijan. 14 lutego rozpoczęliśmy Wielki Post – 40 dniowe przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa. Dzieci i personel z naszego przedszkola miały tego dnia w kaplicy Sióstr  uroczyste nabożeństwo z obrzędem posypania głów popiołem. Ksiądz Tomasz wyjaśnił dzieciom czym charakteryzuje się okres Wielkiego Postu. Na początku zwrócił uwagę na kolor fioletowy. Dzieci dostrzegły go na stule kapłana i dekoracji kaplicy. Następnie przypomniał wszystkim przedszkolakom, że w okresie Wielkiego Postu szczególnie powinniśmy praktykować trzy dobre uczynki: modlitwę, post, jałmużnę. Omawiając każdy  z nich  powiedział aby dzieci pamiętały o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Mówiąc o poście zauważył, że posiłki w piątki różnią się od pozostałych dni gdyż nie ma w nich mięsa. Wyjaśnił także słowa, które są wypowiadane przy posypaniu głów popiołem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W tym uroczystym i podniosłym nabożeństwie dzieci modliły się i z zapałem sec śpiewały pieśni.

Z sercami pełnymi dobrych uczynków i nadzieją będziemy oczekiwali na te najważniejsze Wielkanocne Święta.