„Zagubiona owieczka”

26 stycznia 2023 w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Eden z Wieliczki i mieliśmy przyjemność obejrzeć interaktywny spektakl „Zagubiona owieczka”, opowiadający historię dwóch braci, pasterza Dawida i pasterza Wojtka. Pierwszy z braci wyrusza na poszukiwanie najmniejszej owieczki Agi, mimo, że miał ich całe stado, ponieważ Wojtek nie wywiązał się ze swoich obowiązków  i nie upilnował owiec. Podczas wspólnej wędrówki dowiedzieliśmy się, na czym polega praca pasterza, spotkaliśmy również drwala Stanisława, który wycinał drzewa w lesie oraz leśniczego Michała, który dał nam wskazówki na wypadek konfrontacji  z dzikimi zwierzętami. Dowiedzieliśmy się, że warto być wytrwałym w dążeniu do wyznaczonego celu i mimo przeciwności nigdy się nie poddawać i wierzyć  w to, że nam się uda. Pasterz Dawid odnalazł swoją owieczkę, a pasterz Wojtek obiecał, że będzie bardziej przykładał się do swojej pracy i już nigdy nie dopuści do tego, żeby nawet najmniejszej owieczce ze stada stała się krzywda.

Teatr Eden zawsze dostarcza nam dużo wrażeń, śmiechu, pobudza naszą ciekawość, ale również uczy. Przedszkolaki miały możliwość kreatywnego współtworzenia spektaklu między innymi poprzez wymyślenie imienia dla malutkiej owieczki oraz dialog z bohaterami. Serdecznie dziękujemy za ciekawe i pouczające przedstawienie.